ارائه کننده مدیر وب سایت / دستورالعمل و راهنمامقالات / 0 نظر

راهنمای خرید لوله پلی اتیلن

خرید لوله پلی اتیلن

در خرید لوله پلی اتیلن خود بسیار دقت کنید زیرا که در صورتی که به اشتباه خرید نمایید ممکن است لوله ها دارای کیفیت نسبی و ضعیف باشند که به مرور زمان و یا در حین نصب شما را درگیر مشکلات جدی نماید و مجبور به صرف هزینه های بیشتر جهت تغییر لوله های خریداری شده بگرداند.  اگر فروشنده و خریدار هر دو به منفعت یکدیگر بیاندیشند و به معامله‌ای با فرمول ساده‌ی برد برد اعتقاد داشته باشند لوله پلی اتیلن با کیفیت و ماندگار بفروش می‌رسد و خرید لوله پلی اتیلن با بهترین قیمت متناسب با کیفیت لوله اتفاق می‌افتد.

نکاتی چند در مورد خرید لوله پلی اتیلن

خرید لوله پلی اتیلن به نوبه خود می‌تواند کاری بسیار سخت و دشوار باشد و شما هنگام خرید با اطلاعاتی نامفهوم مواجه شوید که به کار شما نمی‌آید، از همین رو به چند نکته اساسی در هنگام خرید لوله پلی اتیلن دقت نمائید. خرید لوله پلی اتیلن به دلیل استفاده و کاربردهای قابل توجه آن در بخش صنعت راهکارها و نکاتی دارد که اگر به آنها توجه نمائید می‌توانید خریدی عالی داشته و در انجام پروژه صرفه جویی قابل توجهی خواهید نمود.

 • اولین نکته ای که بایستی در مورد خرید لوله پلی اتیلن دقت داشت این است که لوله خریداری شده حتما حتما نشان استاندارد را داشته باشد.
 • دومین نکته که بهتر است در هنگام خرید توجه کرد این است که لوله پلی اتیلن تولید برند معتبری باشد و اطلاعات محصول بر روی آن چاپ شده باشد مانند : نام کارخانه تولید کننده،  تاریخ تولید،  شماره خط تولید، نوع مواد اولیه پلی اتیلن، رده فشار کاری. شما با رجوع به این اطلاعات می‌توانید اطلاعات پایه‌ای در مورد لوله پلی اتیلن را بدست آورده و اگر لوله‌ای یکی از این موارد را نداشت از خرید آن لوله پلی اتیلن مورد نظرمنصرف شوید.
 • لوله های پلی اتیلن در ایران بر اساس استاندارد INSO 14427-2 موسسه استاندارد ملی ایران تولید می‌شوند و جدول موجود در این استاندارد مرجع تولید و آزمایشگا‌های کنترل کیفیت می‌باشد. سابقا استاندارد DIN 8074 آلمان مرجع بود و آن زمان هنوز استانداردی ملی برای لوله‌های پلی اتیلن تدوین نشده بود که در سالهای گذشته این مسئله رفع گردیده است اما هنوز این استاندارد و جداول آنها میتواند مرجعی برای شما باشد اما در آزمایشگاه‌های مرجع و کنترل کیفیت اعتباری ندارد.

نکات قابل توجه قبل از خرید در بازدید از کارخانه تولید کنندگان لوله پلی اتیلن

مشخصات لوله پلی اتیلن باکیفیت در لوله نهان نیست و میتوان از محل تولید لوله نیز متوجه آن شد حتما از کارخانه تولید کننده لوله بازدید نمائید و فرآیندها را کنترل نمائید تا از استاندارد بودن مراحل اطمینان کسب کنید و همینطور از تولید کننده گواهی‌های استاندارد و گواهی‌های دیگر را بخواهید.

 •  فضا و محیط کارخانه منظم و عاری از عناصر مازاد باشد
 •  محل قرار گیری کارخانه در مجموعه‌های صنعتی شناحته شده باشد و به آزادراه‌های کشور دسترسی بدون محدودیت داشته باشد.
 •  مواد اولیه از طریق سیلو‌ به داخل اکسترودرها تزریق گردد
 •  محل نگهداری مواد اولیه در سایه و به دور از رطوبت باشد
 •   سال ساخت اکسترودرها و دیگر ادوات خط تولید پائین نباشد و این دستگاه‌ها جدید باشد
 • سیستم خنک کنندگی داخل لوله و خارج لوله پلی اتیلن مناسب باشد
 •  بر روی خط تولید لوله پلی اتیلن , سامانه گراویمتریک نصب باشد
 •  سیستم‌های جانبی خط تولید ( استخر, برق, کمپرسورها و …. )
 •  سامانه و فرایند کنترل ابعاد لوله پلی اتیلن در حین و بعد از تولید لوله پلی اتیلن باشد
 •  واحد کنترل کیفیت و آزمایشگاه در حین فرایند تولید حضور داشته باشد
 •  محل انبارش لوله پلی اتیلن سطحی صاف  داشته باشد
 •  شیوه حمل و بارگیری لوله‌های پلی اتیلن را مشاهده نمائید.

لوله پلی اتیلن با کیفیت و با مشخصات مناسب لوله‌ای است که شما از تمامی مراحل کار آن اطمینان خاطر را طبق مستندات ارائه شده و بازرسی‌هایی که انجام میدهید کسب کرده باشید. تنها به آمار و ارقام مندرج در جدول استاندارد اکتفا نکرده و علامت استاندارد را ملاک خود قرار ندهید , البته که علامت استاندارد مهم است ولی همه چیز نیست و چه بسیار لوله‌هایی بوده‌اند که علامت استاندارد دارند ولی در عمل از کارایی مناسبی برخوردار نبودند. لوله و اتصالات پلیمری بنا بر فرآیند تولیدشان راه‌های بسیاری برای تقلب دارند که با نظارت و کمی سخت گیری از طرف خریدار میتوان این تقلبها را کشف و بی اثر نمود.

خرید لوله پلی اتیلن با کیفیت و مناسب با مشخصات عالی را همیشه از تولید کنندگان معتبر بخواهید که همیشه درب کارخانه‌هایشان را به روی بازرسان شما باز میکنند و امکان بازرسی از کلیه مراحل را به شما میدهند و همچنین اطلاعات علمی و فنی مناسبی را در اختیار شما میگذارند.